• Mgr. Ľuboš Valt

• -  inicioval vznik SOŠ a odboru technické lýceum ako riaditeľ spojenej školy

- odborné zameranie anglický jazyk a fyzika

- vyučuje odborný cudzí jazyk, priemyselné technológie

Mgr. Ľuboš Valt vyštudoval Univerzitu Pavla-Jozefa Šafárika Košice - Pedagogikú fakultu v Prešove so zameraním na angličtinu a fyziku. Po niekoľkých rokoch v školstve pracoval takmer 10 rokov v Elektrotechnickom výskumnom a projektovom ústave, kde využíval spojenie angličtiny, fyziky a komunikačné zručnosti v praxi. Tieto poznatky prenáša do vyučovania v technickom lýceu.

Podporuje využívanie najnovších technológií a motivuje k ich využívaniu aj žiakov a kolegov učiteľov. Využíva e-learning, testovanie cez Edupage, využívanie tabletov vo vyučovaní.

V mimovyučovcích aktivitách vedie žiakov k robotike, programovaniu robotickej stavebnice LEGO Mindstorms, tlač na 3D talčiarni a skenovanie 3D skenerom.